دانلود تحقیق هارد دیسک-50447395

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (هارد دیسک) را تهیه فرمایید. قسمتی از متن : 1 هارد دیسک چگونه کار می کند؟ تقریبا هر کامپیوتر رومیزی و سرور دارای یک یا چند هارد دیسک میباشد. هر پردازنده مرکزی و سوپرکامپیوتر در حالت عادی به صدهدانلود تحقیق هارد دیسک|50447614|ybs|دانلود,تحقیق,هارد,دیسک
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع دانلود تحقیق هارد دیسکقابل مشاهده می باشد

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (هارد دیسک) را تهیه فرمایید.

قسمتی از متن :‏1


‏هارد دیسک چگونه کار می کند؟


‏تقریبا هر کامپیوتر رومیزی و سرور دارای یک یا چند هارد دیسک میباشد. هر پردازنده ‏مرکزی و سوپرکامپیوتر در حالت عادی به صدها عدد از این هارد دیسک متصل است. امروزه ‏دستگاههای زیادی را می توان یافت که تا چندی پیش از نوار (Tape) ‏استفاده میکردند ‏ولی حال از هارد دیسک استفاده میکنند. این تعداد انبوه از هارد دیسکها یک کار را به ‏خوبی انجام میدهند. آنها اطلاعات دیحیتال را به یک فرم تقریباً همیشگی ذخیره ‏میکنند. آنها این توانایی را به کامپیوترها می دهند تا در هنگامی که برق میرود ‏اطلاعات خود را بیاد بیاورند.


‏اساس هارد ‏دیسک


‏هارد ‏دیسکها در دهه 1950 اختراع شدند. در ابتدا آنها دیسکهای بزرگی به ضخامت 20 اینچ ‏بودند و فقط مقدار محدودی مگابایت اطلاعات میتوانستند ذخیره کنند. در ابتدا نام ‏آنها "دیسکهای ثابت یا ماندنی" (Fixed Disks) ‏یا وینچسترز (Winchesters) ‏یک اسم ‏رمز که قبلا برای یک محصول محبوب IBM ‏استفاده می شده.) بود. بعدا برای تشخیص هارد ‏دیسک از فلاپی دیسک نام هارد دیسک بر روی آنها گذاشته شد.


‏هارد دیسکها یک صفحه ‏گرد سخت (بشقاب) دارند که قادر است میدان مغناطیسی را نگه دارد، بر خلاف لایه ‏پلاستیکی انعطاف پذیری که در فلاپیها و کاستها دیده می شود.


‏در ساده ترین حالت ‏یک هارد دیسک هیچ تفاوتی با یک نوار کاست ندارد. هم هارد دیسک و هم نوار کاست از یک ‏تکنیک برای ذخیره کردن اطلاعات استفاده میکنند . این دو وسیله از مزایای عمده ذخیره ‏سازی مغناطیسی استفاده میکنند. میدان مغناطیسی براحتی پاک و دوباره نوشته می شود. ‏این میدان براحتی می تواند الگوی شار مغناطیسیای که بر روی میدان ذخیره شده را بیاد ‏بیاورد.


‏2


‏نوار کاست در برابر هارد ‏دیسک


‏بیایید باهم نگاهی به بزرگترین تفاوتهای بین نوار کاست ‏و هارد دیسک داشته باشیم:


· ‏ماده مغناطیسی قابل ظبط در کاست بر روی یک نوار نازک ‏پلاستیکی روکش شده است. در یک هارد دیسک ماده مغناطیسی قابل ضبط روی یک صفحه ‏آلومینیومی یا شیشهای با دقت بالا، لایه بندی شده است، همچنین این صفحه به خوبی ‏صیقل داده شده تا هر گونه ناهمواری از بین برود.· ‏در نوار ‏کاست هِدِ ‏خواندن/نوشتن (Read/Write Head) ‏مستقیما با نوار در تماس است. در یک هارد دیسک هد ‏خواندن/نوشتن در بالای صفحه حرکت میکند و در حقیقت هیچ وقت با صفحه تماس ‏نمییابد.


‏در یک نوار کاست شما برای اینکه به یک نقطه خاص دسترسی داشته باشید ‏باید از دکمههای جلوبر (Fast-Forward) ‏و معکوس (Reverse) ‏استفاده کنید که این امر ‏در یک نوار طولانی می تواند زمان زیادی صرف کند. در یک هارد دیسک شما بطور تقریبی ‏میتوانید فورا به هر نقطه روی سطح دیسک حرکت کنید.


‏در یک نوار کاست، نوار با ‏سرعت 2 اینچ در ثانیه (تقریبا 5/08 cm ‏در ثانیه) از بالای هد حرکت میکند ‏درحالی که ‏در هارد دیسک یک صفحه آن میتواند با سرعتی بالغ بر 3000 اینچ در ثانیه در زیر هد ‏چرخش کند.


‏در یک هارد دیسک اطلاعات در دامنههای مغناطیسی بی نهایت کوچکی در ‏مقایسه با نوار کاست ضبط میشوند. کوچک بودن این دامنهها بعلت دقت صفحه (بشقاب) و ‏سرعت هارد دیسک می باشد.


‏بعلت این تفاوتها یک هارد دیسک قادر است مقدار شگفت ‏انگیزی از اطلاعات را در فضای کوچکی ذخیره کند. یک هارد دیسک همچنین میتواند در ‏کسری از ثانیه به هرکدام از اطلاعات دسترسی داشته باشد.


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :
توجه فرمایید بدلیل تهیه ی تصویر با نرم افزار های خارجی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی در نمایش برخی حروف باشد که در فایل اصلی بدون مشکل استمطالب دیگر:
📗تحقیق در مورد مبارزه با حشرات 18 ص 📗تحقیق در مورد مباني غيبت و ظهور حضرت مهدي عليه السلام 📗تحقیق در مورد مباني و تفاوت‏ها در فقه زنان 22 ص 📗تحقیق در مورد مبانی زیست شناسی 45 ص 📗تحقیق در مورد متابولیسم آفت کش ها در گیاهان بلندتر 16 ص 📗تحقیق در مورد مجسمه ساز آمریکائی ریچارد سرا 📗تحقیق در مورد محبت به خداوند 📗تحقیق در مورد محققين علوم دامى عقيده دارند که گوسفندان اهلى امروزه از گوسف 📗تحقیق در مورد محلول بافر 📗تحقیق در مورد محمد 25 ص 📗تحقیق در مورد محور ارزيابی فنی اقتص ضایعات و پسماندهای 7 محصول کشاورزی 23 ص 📗تحقیق در مورد مختصر تاريخ چاپ 📗تحقیق در مورد مدل هاي مديريت و برنامه ريزي استراتژيك 30 ص 📗تحقیق در مورد مديران خلاق 15 ص 📗تحقیق در مورد مديريت توليد انگيزه خلاقیت و کار 19ص 📗تحقیق در مورد مديريت توسعه داخلي 16 ص 📗تحقیق در مورد مديريت دانش 20 ص 📗تحقیق در مورد مديريت خانواده 📗تحقیق در مورد مديريت در سازمانهاي مجازي 20 ص 📗تحقیق در مورد مديريت در قرن 21 14 ص 📗تحقیق در مورد مديريت دولتي 10 ص 📗تحقیق در مورد مديريت رفتار سازماني 20 ص 📗تحقیق در مورد مديريت زمان 14 ص 📗تحقیق در مورد مديريت زمان 21 ص 📗تحقیق در مورد مديريت علمي تيلور